Keltomanovy stránky

věnováno věčnému odkazu keltského etnika pro současnost

Návštěvní knihy

Archiv

Aktuálně

Keltská noc

Keltská noc

RSS

RSS

Hodnocení

Zjistit Google Pagerank, S-rank a Jyxorank

Sdílení

Bookmark and Share

Rok 2010

Velká Británie uznala druidismus oficiálním náboženstvím - diskuze

Přihlásit se: email   heslo
Registrace | odeslat anonymně - jméno:
Váš email:

:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love

Opište prosím kontrolní kód "6871":
Admin
Já si myslím, že ona pověstná "první" vlaštovka to bezesporu je. Také důkaz toho, že ve VB demokratický systém funguje smiley
____________________________
Keltský kruh, o.s.
lunwer
Omlouvám se, ale asi se mi nezobrazuje login...Níže psaný příspěvek jsem napsal já.

Lunwer
Dobrá zpráva? Jak pro koho...

Nutno říci, že "Druidismus" představovaný ve VB především řádem BDO se v britském parlamentu snažil mnoho let něčeho dosáhnout. Dokonce jejich snahy vedly k vytvoření politické strany podobné naší straně "Zelených". Celá léta bojovali o "zelené reformy", ale ty ve VB neměly účinek. Tento krok VB je jen oficiální ústupek britského parlamentu nově se rozšiřujícímu kultu v Evropě. Osobně považuji označení tohoto "Kultu a jeho učení" za druidismus jako velice nešťastný pro kohokoliv v Evropě, kdo nezná sovislosti. Mnohem lépe by bylo, kdyby autorka článku vyzdvihla podstaty druidismu (vězňům není dovoleno pořádat Alban Elfed či Lughnasad v jeho původní podobě) namísto spekulací, co dnešní "neodruidismus" ve VB představuje.

Je to asi jako když Tuva uzná jako oficiální náboženství šamanismus...

Je sice chválihodné, že země, která uchovává keltské tradice tento krok učinila, ovšem zajímalo by mě, jak na celou věc zareagují členové "Evropské druidské rady" sídlící na území tehdejší Galie na precedens, který by se mohl přenést do dosud duchovně roztříštěné Evropy. Nerad bych se dočkal duchovně nevyzrálých lidí velmi pokročilého věku, kterak pobíhají po velkoměstech s křídly z lepenky na svých bedrech a kouzelnou hůkou v ruce, jako je tomu například při slavnostech Jarní rovnodennosti u Stonehenge.

Mezi Kelty v ČR stále ještě převládá "keltské osvícenství" a osobně se nedomnívám, že jakákoli kodifikace tohoto náboženství je u nás reálná. Přesto si rozhodně vážím úsilí, které v této věci mí kolegové ve VB vynaložili.

 
Vstup do administrace