Keltomanovy stránky

věnováno věčnému odkazu keltského etnika pro současnost

Návštěvní knihy

Archiv

Aktuálně

Keltská noc

Keltská noc

RSS

RSS

Hodnocení

Zjistit Google Pagerank, S-rank a Jyxorank

Sdílení

Bookmark and Share

Keltské akce

Návštěva míst bývalého keltského hradiště v Brně-Obřanech

V posledním dubnovém týdnu jsem zcela náhodou - nebo vlastně ne náhodou, protože náhoda neexistuje - narazil na netu na informaci o akci vedenou šlapanickým léčitelem a biotronikem Jardou Drábkem alias Čáryfukem, a známým odborníkem na taje podzemí, Kamilem Pokorným ze společnosti Agartha. Oba jsou rovněž funkcionáři ČMSLU pobočky Brno. Sraz byl na konečné tramvaje č. 4 a okolo deváté již tam bylo mnoho lidí. Opodál jsem zahlédl dvě ženy v keltském oděvu - naše průvodkyně po bývalém Obřanském hradišti a čarovném okolí. Čáryfuka nebylo možné přehlédnout:-) Dostalo se mi od něj velmi přátelského a vřelého přijetí. Několikrát jsme se zastavili na různých místech. Na Obřanské stráni jsem nakonec kromě našich keltských průvodkyň a hostitelek - Jany a Silvie Štefanekových - poskytl zcela neplánovaně a bez přípravy několik informací o Keltech. Myslím si, že to dopadlo dobře, a pozorným posluchačům tímto dodatečně děkuji. Pak jsme dorazili na zahradu hostitelek. Zde se pekl v chlebové peci špaldový chléb, dělaly se placky, připraven byl i jahelník. Na zahradě panovala skvělá nálada a pohoda. Zazněl šamanský buben, didgeridoo a rolničky. Pod odborným vedením Čáryfuka si zájemci vyzkoušeli virgule a jehlice.

Zamyslel jsem se nad tím, jak dokonale se zde spojila pozitivní energie lidí s nesmírně pozitivní sílou tohoto místa. A také nad tím, jak mi tato akce plnohodnotně nahradila ten „oficiální“ Beltine, kterého jsem se letos nikde nezúčastnil. Navíc jsem se seznámil s mnoha novými lidmi, které zase velmi rád uvidím. Děkuji tímto Jardovi Čáryfukovi, Kamilovi, Štefanekovým, a všem těm příjemným lidičkám, kteří tam přišli, a nabili území bývalého hradiště svojí kladnou energií.

Fotografie z této akce naleznete zde. Budou v průběhu času ještě doplněny!

Pokud se vám tam líbilo tak jako mně a čtete nyní tyto řádky, podělte se o své pocity s ostatními v diskuzi níže (klikněte dole na komentáře), děkuji.

Poslední komentáře
19.05.2009 22:16:41: Děkuji moc za tak krásný komentář, Pavlo...
19.05.2009 21:56:49: Setkání s Kelty na místech bývalého Hradiska v Brně Obřanech bylo pro mě po dlouhé době nezvykle mat...
 
Vstup do administrace