Keltomanovy stránky

věnováno věčnému odkazu keltského etnika pro současnost

Návštěvní knihy

Archiv

Aktuálně

Keltská noc

Keltská noc

RSS

RSS

Hodnocení

Zjistit Google Pagerank, S-rank a Jyxorank

Sdílení

Bookmark and Share

Keltské akce

Malá zahradní slavnost s Kelty

Tato velmi příjemná akce za skutku již letního počasí proběhla 26.05.2011 u příležitosti 90. výročí založení Knihovny Jiřího Mahena (KJM) v Brně. Místem konání byla její pobočka v Brně-Maloměřicích, konkrétně její kouzelná zahrada. Mimořádná lokalita s doloženým keltským osídlením, vždyť jen kousek odtud se našla legendární konvice spolu s největším keltským pohřebištěm na Moravě! A tak byl jako památný strom "Mahenovník" vysazen typický keltský strom - dub. Návštěvníci akce vymodelovali z hlíny různé figurky a spolu s přáním uložili ke kořenům doubku.

V oficiální části vystoupili: ředitelka KJM p. Ing. Libuše Nivnická, starostka MČ Obřany a Maloměřice p. Ing. Klára Liptáková a vedoucí pobočky p.Radka Müllerová. Ta se pro tuto akci stylizovala do postavy opravdové keltské drusady, a v druhé části, kterou zajišťovalo občanské sdružení Keltský kruh, pak mistrně moderovala moji keltskou besedu. O hudební stránku se postaral s flétnou a akordeonem Aleš, zazněly rovněž dudy v podání prvního husovického skotského dudáka Vaška.

Těším se na fotky (tentokráte jsem sám nefotil), které pak zařadím do galerie, a uvedu zde odkaz na ně.

Aktualizováno 31.05.2011: Fotky pořízené public relations KJM jsem umístil na Rajče zde nebo můžete navštívit přímo fotogalerii KJM zde.

Závěrem chci poděkovat KJM za milé pozvání a přijetí, dále svým keltským přátelům z Kruhu v historických kostýmech, hudebníkům a návštěvníkům za příjemné okamžiky strávené na tak krásném místě...

Žádné komentáře
 
Vstup do administrace