Keltomanovy stránky

věnováno věčnému odkazu keltského etnika pro současnost

Návštěvní knihy

Archiv

Aktuálně

Keltská noc

Keltská noc

RSS

RSS

Hodnocení

Zjistit Google Pagerank, S-rank a Jyxorank

Sdílení

Bookmark and Share

Keltské akce

Koncert Kelské vinice ve Staré Pekárně 13.10.2008

Přesně týden po koncertu skupiny Bran ožila brněnská Stará Pekárna opět keltskými rytmy, tentokrát v irském hávu. Z Kladna sem přijela skupina Kelská vinice (opravdu Kelská, nikoliv Keltská).

Poprvé jsem se s nimi setkal na Lughnasadhu 2007, na zámku Kačina u Kutné Hory.

Z jejich projevu čiší radost z hraní, která vnáší život do jejich aranžmá irských instrumentálek. Mám velmi kladný vztah k Irsku a říkám si, že je to škoda, že je Irsko geograficky tak vzdálené od naší země. Ale díky Kelské vinici se tato vzdálenost zkracuje… Stačí jen zavřít oči a zaposlouchat se do všech těch chytlavých reelů, jiggů, airů a dalších druhů irské hudby: v podání mistrných houslí Jitky Pokorné, podmanivého rytmu bodhránu Ládi Veselého, razantně, rychle a virtuózně zvládané kytary či charanga Martina Pulce, dunivých basových tónů linoucích se z kontrabasu Vladimíra Taubera. Na flétny a whistle duje dokonale Šárka Rokosová. Při těchto tónech se do zeleně smaragdového Irska přenesete rychle jak na létajícím koberci… Konečně, posuďte z jejich nahrávek v mp3 sami.

Držím této sympatické skupině palce, přeji jí mnoho úspěchů při koncertování a hodně nových posluchačů. Já se již počítám mezi její stále příznivce a věřím, že se budou do Brna vracet - stejně jako Bran, Irish Dew a další skupiny z Čech. A také jim přeji brzké vydání nějakého toho CD.

Poslední komentáře
16.10.2008 15:38:40: Rád s Tebou souhlasím, Stromovílo :-)
15.10.2008 16:46:02: Hudba Kelské vinice je tak krásná, až bolí na duši... Ovládne člověka, vstoupí mu do mysli, vstoupí...
 
Vstup do administrace