Keltomanovy stránky

věnováno věčnému odkazu keltského etnika pro současnost

Návštěvní knihy

Archiv

Aktuálně

Keltská noc

Keltská noc

RSS

RSS

Hodnocení

Zjistit Google Pagerank, S-rank a Jyxorank

Sdílení

Bookmark and Share

Keltské akce

Koncert Gendose ve Staré Pekárně - diskuze

Přihlásit se: email   heslo
Registrace | odeslat anonymně - jméno:
Váš email:

:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love

Opište prosím kontrolní kód "5860":
Admin
Děkuji Ti, Stromovílo :-)

Lépe se ten zážitek již ani nedá popsat...
____________________________
Keltský kruh, o.s.
Iníon an Tír
Stromovíla se nemůže neozvat:) Nemůže se neozvat, protože síla toho večera byla taková, že z ní přecházel mráz a dech vázl v hrdle...

Už ve chvíli, kdy člověk vstoupil a zahlédl rozvěšené bubny a divoké tváře s lebkami ve vlasech...Už tehdy se to vznášelo ve vzduchu.. Už tehdy mohl poznat, že tento večer, tento koncert bude JINÝ..A bylo to jako by se už tehdy v potemnělých zákoutích zvláštně prazvláštně hýbaly stíny a ozývaly tiché sotva slyšitelné hlasy, takové které nepatří jen lidem..

A pak přišel sám Gendos.. Tvář osmahlou a oči temné.. temné jako, když se na Sibiř snese půlnoc..A v těch očích byl vítr co se prohání mezi posvátnými sibiřskými jalovci a táhle zpívá mnoha hlasy..

Začal zpívat... A i mě připadalo, že jeho duše tam není..kdo ví...Kdo ví, třeba jeho duše přijala podobu dravce..odlétla pryč a čeřila křídly nebesa někde jinde.. v jiných světech.. Protože taková byla v těch chvílích jeho hudba.. Jako by přicházela odjinud.. z jiných krajů a světů.

Gendos pokračoval.. Pekárnou zněly bubny a další nástroje, vířil tam jeho zpěv.. a bylo to jako, by jeho hlas, jeho zpěv byl nikdy nevysychajícím pramenem,který tryská z jeho šamanské duše..Ten zpěv.. Uměl se zatetelit a zašumět jako lesní říčka, uměl zajiskřit jako horská bystřina a uměl na sebe vzít sílu vodopádu..

Mrazilo mě.. Byla v tom všem taková úžasná nepopsatelná síla.. V tom zpěvu, v hudbě, v celé Gendosově bytosti.. Tohle se nedá popsat slovy.. Vnímáte to jiným novým a lidmi dosud nepopsaným smyslem..a to tak čistě, tak jasné, tak ostře, až to může některé i děsit. Bylo to tam.. Tryskalo to z něj..šířilo se to ve vlnách.. vibrovalo to ve vzduchu.. Vibrovalo to ve vás samých...A byl v tom hlubinný dotek samotných kořenů Země.. Byla v tom celá staletí, jak plynula...

A já.. kdybych se silou vůle nedržela v "tady a teď".. vím, že by moje duše odešla.. že by roztáhla svoje křídla a odlétla jinam...a zůstalo by jen tělo..

Možná někdo řekne, že jsem mluvila až příliš.. a já přitom vím, že jsem neřekla téměř nic:)Nedá se to popsat.. Nic z toho.. Slova nedokážou popsat, jako to DOOPRAVDY bylo..Je to jako byste se spokojeně plácali na mělčině a mysleli si, že jste právě objevili pravou Duši moře v celé její velikosti a kráse.. A za vámí se přitom rozkládal, vlnil se až k obzoru a šuměl celý ten modravý, hluboký a nekonečný oceán..Víte, nikdo vám nikdy nedovede přesně říct, o čem zpívají jeho vlny, jak hluboké jsou jeho propasti a co všechno se tam dá najít..Lidé to jednoduše mnohdy nevědí, protože zůstanou po celý svůj život na mělčině.. A ti, kteří vědí.. Ti nikdy nenajdou pravá slova:)Je jen jedna cesta.. Musíte jít a zažít to sami:) Uvidět, ale ne jen očima.. uslyšet, ale nejen ušima.. Pocítit to na vlastní duši:)...A pochopíte.

Protože takový byl Gendos..Jako oceán.. Nekonečný a bez hranic.. hlubší než si umíte představit.. tajemný.. divoký...přesahující prostor i čas.. Třeba poprvé viděný a přesto tak povědomý, tolik známý lidské duši.. Promlouvající k samotným kořenům lidského srdce..

Gendos.. Jako moře.. Jako vítr... Jako bouře...Gendos.. Jako život ve všech jeho podobách a odrazech... Gendos.. Nádherný jako smrt a děsivý jako láska..

Gendos..

Běžte.. Poslouchejte ho.. A pochopíte sami:)
____________________________
Hinhanni

 
Vstup do administrace