Keltomanovy stránky

věnováno věčnému odkazu keltského etnika pro současnost

Návštěvní knihy

Archiv

Aktuálně

Keltská noc

Keltská noc

RSS

RSS

Hodnocení

Zjistit Google Pagerank, S-rank a Jyxorank

Sdílení

Bookmark and Share

Esoterika

Rytmus kruhu

V sobotu 29.11.08 jsem brzy ráno vyrazil MHD na cestu do Čajovny Lány v Brně-Bohunicích, abych absolvoval svůj první seminář o šamanismu. Ono to slovo šamanismus není zcela výstižné, stejně jako druidismus apod. Tyto záležitosti spojené s otázkou ducha totiž nelze nějak "exaktně zaškatulkovat".

Zatímco venku bylo dost nevlídně a občas pršelo, nálada vevnitř byla úplně jiná. V tomto chráněném prostoru jsme cestovali za zvuku bubnů do Jiného světa a zase zpět, sdělovali si a kreslili dojmy a prožitky. A k tomu popíjeli skvělý čaj nalévaný z různobarevných konviček. Čas zde plynul jaksi úplně jinak...

Byl to krásně a užitečně strávený den, který mne jen utvrdil v mé nové cestě...

Poděkování patří všem zúčastněným a především našim šamanským průvodcům a bubeníkům, Michalovi a Zuzaně. Článeček a fotky najdete zde, přečíst si můžete také hodnocení semináře samotnými účastníky a účastnicemi, které vyšlo na stránkách Kurzy kreslení mandal.

Já zde více již nedokážu napsat, je třeba to zažít!

P.S.: Pokud čte tyto řádky někdo, kdo tam byl, nebojte se a přispějte do diskuze (přidejte komentář) níže... Stejně tak uvítám názor na zařazování duchovních směrů typu -ismus.
Poslední komentáře
08.12.2008 20:59:26: Keltoman se zde dotkl problému definic, konkrétně definice pojmu šamanismus (a druidismus), které si...
 
Vstup do administrace