Keltomanovy stránky

věnováno věčnému odkazu keltského etnika pro současnost

Návštěvní knihy

Archiv

Aktuálně

Keltská noc

Keltská noc

RSS

RSS

Hodnocení

Zjistit Google Pagerank, S-rank a Jyxorank

Sdílení

Bookmark and Share

Esoterika

Hrad Houska: brána do pekel?

Již před nějakou dobou jsem se dozvěděl o tajemném hradě Houska, který stojí v Dubské dolině jihovýchodně od České Lípy. Každý hrad je postaven tak, aby se nedostal nikdo dovnitř. Tento je však postaven tak, aby se nedostal nikdo ven... více informací. Jedna z pověstí říká, že v podzemí hradu ukryli Keltové orákulum z vypleněné věštírny v řeckých Delfách. Toto orákulum by mohlo být i jakýmsi strojem času. Známý český básník Karel Hynek Mácha se zmiňuje v dopise z 10. srpna 1836 svému příteli Eduardovi o tom, jak se prostřednictvím tohoto zařízení a průvodkyně Dídó dostal do Prahy v roce 2006! Informace o tomto "výletu v čase" a celé znění Máchova dopisu najdete zde. Zajímavý článek na toto téma vyšel také na stránkách iDNES.

Nelze se divit, že tato událost zaujala spisovatele Arnošta Vašíčka k napsání jednoho z dalších dílů Strážce duší. A tak tuto epizodu s názvem Propast věků můžete shlédnout v premiéře v pondělí 13.07.2009 ve 20.00 na ČT1.

Za zmínku stojí, že teprve loni byla objevena sutérenní místnost pod hradem s oknem vyraženým do skály, o které neexistuje žádná zpráva v dochovaných plánech! Na hradě se našla také dost zvláštní malba pocházející zřejmě z doby předkřesťanské, je to tato.

Pokud něco o hradu Houska víte nebo máte zajímavé fotky, ozvěte se mi! Jinak dobrý tip na výlet o prázdninách, co myslíte?
Poslední komentáře
14.07.2009 10:13:01: Ano, to je dobrý tip na výlet.Navšivte toto místo a nechte na sebe působit svoji fantazii.Pokud může...
 
Vstup do administrace